Být nejen lékařem..

O náročnosti lékařského povolání neni treba dlouho diskutovat. Ať už jde o táhnoucí se postgraduální vzdělávání, nadměrnou byrokracii okrádající nás o čas s pacientem, složitou komunikaci s příbuznými ale často i s členy vlastního týmu. A to je jen pár střípků z celého komplexu témat a problémů (nejen) českého zdravotnictví. 

Nikdo z nás ale není jen lékařem. Jsme taky mámy, tátové, dcery, kamarádi, partneři, spoluhráči a kdo ví co všechno ještě. Prostě naše práce nejsme my, i když to tak někdy může vypadat. Máme i svůj osobní život, svoje zájmy a chceme se jim věnovat minimálně se stejnou energií, jakou vydáváme v práci. 

Mohli bychom si teď začít stěžovat a vypočítávat všechny důvody, které nám v tom brání. Podle mě to ale nikam nevede. Pojďme se raději podívat na to, co s tím můžeme udělat a jak nám v tom může pomoct koučink

Time management

Lépe si plánovat čas - v práci, ale i s rodinou. Kdo má málo času, potřebuje znát své priority a zorganizovat věci tak, aby dávaly smysl.

Work-life balance

Práce nás baví, ale svůj čas chceme věnovat i jiným částem našeho života. Nastavení té správné rovnováhy může být klíčem ke spokojenosti. 

Vzdělávání

Ať už to postgraduální nebo jakékoliv další. V medicíně se nelze přestat učit. Je třeba zjistit, co mě posune dál, jaké jsou možnosti a naplánovat cestu k vysněnému cíli.

Kariérní směr

Najít ten správný právě pro nás, s našimi schopnostmi a potřebami. Zjistit kdo jsme a kam patříme, ne kam nás tlačí systém. 

Smysl v práci

Předcházet vyhoření. Aby nám nedošla energie, je dobré vědět, proč to dělám, kam jdu a co mi to přináší. A pokud mi to nevyhovuje, umět to změnit.